Vanilkový Bourbon Planifolia - lusk 1 ks

Kompletní specifikace

vanilka bourbon planifolia uganda 

latinský název: vanilla planifolia

různe druhy názvu: vanilkové lusky, celá, fazole, beans apod. Země původu: uganda

odrůda: planifolia. Jedná se o tradiční a nejrozšířenější odrůdu s vysokým obsahem vanilinu. Vanilka pravá (vanilla planifolia) je po šafránu druhým nevzácnějším druhem koření. Vanilkovník plocholistý je lianovitá orchidej, pěstovaná právě pro svoje plody - tobolky. Vanilka je původem z mexika a střední ameriky, kde ji původní obyvatelé nazývali tlilxochitl (černý lusk). Do evropy bylo toto koření dovezeno v 16. Století a stalo se velmi žádaným. Nyní je pěstována především na madagaskaru, na ostrovech réunion (dříve bourbon), mauricius, komory, v indonésii, na tahiti, ale také na srí lance, bahamách i v africe (uganda). Vůně a chuť: nejdůležitější látkou vanilky je vanilin, který dává příjemnou vůni a sladkou chuť tohoto koření. Vzhledem k vysoké ceně, byla vyrobena ve 20. Století náhražka tzv.  ethylvanilin. Délka lusku: 15 - 18 cm

šířka (masitost): cca 8 - 10 mm

podíl vanilinu: cca 2 - 3,2 %

podíl vlhkosti: cca 25 - 32%

příprava: nejcennější je obsah vanilkového lusku tvořený drobnými černými zrníčky. Vanilkový lusk podélně rozříznete a vyškrábete zrníčka tupou stranou nože. Co s luskem, který jsme zbavili zrníček? takovéto lusky můžete ještě použít např. Do svařeného vína, vyvařit v pudinku, horkém mléce nebo vložit do sklenice s cukrem. Přibližně za dva týdny budete mít vlastní vanilkový cukr.  

můžete si vytvořit také vlastní vanilkový extrakt, a to za použití cca 3 lusků (celých nebo zbavených zrníček) a 100 ml alkoholu. Necháte louhovat cca 6 - 30 týdnů..

skladem
128 Kč
110 Kč
Množství:


Podobné produkty

Vanilkový - cukr
59 Kč 68 Kč
Mašlovačka
39 Kč 45 Kč
Kometa Forma
180 Kč 209 Kč